Péče o tetování

Základní postupy péče o vaše nové tetování

Oddělovač

1. Ochrannou fólii, nebo bandáž odstraňte po 1 - 4 hodinách a tetování, omyjte tekoucí vodou a antibakteriálním mýdlem. Po umytí tetování osušte čistým ručníkem nebo ubrouskem, nestírat, pouze přikládat, aby se nepoškodilo tetování. Vše provádějte čistýma rukama, z důvodu zabránění infekce. Ve výjimečném případě můžete fólii ponechat i déle, ale nikdy ne déle než 12 hodin.

Oddělovač

2. Po osušení, doporučuji ponechat tetování několik hodin v klidu, nejlépe přes noc, jen překrytý čistým oděvem. Tetování si během té doby vytvoří ochrannou vrstvu a nebude tak citlivé v následujících dnech. Ráno tetování znovu omyjte vodou a mýdlem a po osušení opatrně potřete slabou vrstvou hojivého krému (Bepanthen Plus nebo nějaký z mnoha Tattoo Aftercare krémů) a opakujte to 2 -4x denně velice tenkou vrstvou, aby pokožka mohla dýchat a nedošlo k vykvašení barvy.

Oddělovač

3. Tetování nesmíte mazat příliš mnoho, mohlo by to způsobit mokvání nebo výskyt vyrážky, či pupínků (což není nic vážného). V případě mazání méně znamená více! Jde hlavně o propuštění do kůže hojivých látek obsažených v krému. Nemazat je taky problém! Pokud zapomenete a tetování jeden den nenamažete, dojde k vyschnutí a to může způsobit předčasné popraskání stroupků což tetování nesvědčí. Tetování natírejte krémem maximálně jeden týden. Stroupky neloupat a neškrábat, může se strhnout i barva.

Oddělovač

4. První týden se vyvarujte koupání, sauny, slané vody a náročných sportovních aktivit, solárií a přímého slunce. Před a po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu léčebného procesu. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a tetování namáčejte co nejméně. Vyvarujte se opalování (i v soláriu) alespoň na dobu 30ti dnů. Raději ale i více, vnitřní zhojení narušené pokožky může trvat až několik měsíců.

Oddělovač

5. Vezměte na vědomí, že působením času, UV záření a stárnutí pokožky může dojít na tetování ke změnám. Starejte se proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů obsahujících vitamín E.